O nas

DSS Operator to firma odpowiedzialna za zarządzanie, utrzymanie i rozbudowę Dolnośląskiej Sieci Szerokopasmowej (DSS).  DSS to sieć światłowodowa wybudowana pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego na terenie Województwa Dolnośląskiego z wykorzystaniem środków pomocowych Unii Europejskiej, w ramach realizacji projektu „Likwidacja obszarów wykluczenia informacyjnego i budowa dolnośląskiej sieci szkieletowej”.

DSS jest siecią stworzoną dla Samorządów i Operatorów telekomunikacyjnych, którzy w oparciu o jej zasoby będą mogli rozbudowywać swoje sieci dostępowe i oferować usługi użytkownikom końcowym zlokalizowanym przede wszystkim na terenach gdzie dostępność usług telekomunikacyjnych była ograniczona.

DSS Operator działa na terenie Dolnego Śląska – jednego z najdynamiczniej  rozwijających się makroregionów w Polsce. W obszarze naszego działania mieszka obecnie ok. 2,88 mln mieszkańców z czego ok 30% na terenach wiejskich,  które  dzisiaj szczególnie potrzebują wsparcia w zakresie informatyzacji.

7_2

Zespół

Każdy z nas pracuje w branży telekomunikacyjnej od wielu lat. Doświadczenie zdobywaliśmy głównie u komercyjnych operatorów telekomunikacyjnych w zespołach, gdzie działanie nakierowane na potrzeby klienta były najważniejszym naszym celem. Cieszy nas, że teraz tworzymy podobny zespół i możemy w pełni zarządzać infrastrukturą tym razem bez wielu zbędnych procedur i poziomów akceptacji, skupiając się tylko i wyłączenie na potrzebach naszych klientów.

Mając duże doświadczenie gwarantujemy wysoką jakość obsługi i bezpieczeństwo sieci. W naszej pracy wykorzystujemy zdobywane latami umiejętności, ale tylko te dobre dla klienta! Wiemy, że DSS została wybudowana z myślą o nas czyli mieszkańcach Województwa Dolnośląskiego i zrobimy wszystko co w naszej mocy aby w pełni wykorzystać zasoby, którymi zarządzamy!

  Zarząd

Eugeniusz Kowalik

Eugeniusz Kowalik

Prezes Zarządu

Absolwent Politechniki Wrocławskiej – Wydział Elektroniki Kierunek Telekomunikacja.
Ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe zdobywał w Telekomunikacji Polskiej SA, Dialog Sp. z o.o. , Netia S.A. oraz poprzez działalność wykonywaną osobiście – doradztwo na etapie projektu i wykonawstwa przy realizacji ogólnopolskich projektów budowlanych współfinasowanych ze środków UE.
Droga zawodowego doskonalenia jaką dotychczas przeszedł pozwoliła na praktyczne osiągnięcie umiejętności z zakresu inwestycji infrastrukturalnych, inwestycji kapitałowych, eksploatacji sieci, sprzedaży, marketingu, doradztwa strategicznego, zarządzania – w obszarze biznesu telekomunikacyjnego zarówno stosowanego przez korporacje jak i inwestorów prywatnych.
Do pracy motywuje go ciągła potrzeba doskonalenia zawodowego. Jako praktyk wie, że jedyną skuteczną metodą rozwoju jest zarządzanie projektami o coraz większym stopniu złożoności, które pozwalają na pełne wykorzystanie doświadczenia zawodowego oraz dają szansę na poznanie nowych obszarów wiedzy i zdobycie nowych doświadczeń. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych:
„…Wszystko jest tylko kwestią czasu i środków…”

Szanuje ludzi którzy swoją ciężką pracą osiągają zamierzone często nierealne z pozoru cele.

Piotr Lang

Wiceprezes Zarządu

  Eksperci

Arkadiusz Jędrejko

Ekspert w zakresie instalacji i uruchomień sprzętu IT. Od kilkunastu lat w branży. Pracował dla czołowych operatorów telekomunikacyjnych takich jak Telekomunikacja Polska S.A., Telefonia DIALOG S.A. przy największych inwestycjach w regionie. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i zaangażowaniu niezastąpiony w terenie.

  arkadiusz.jedrejko@dssoperator.pl

Stanisław Woźniak

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Manager z branży ICT, doświadczenie zawodowe zdobył pracując w: Telekomunikacja Polska S.A., Telefonia Dialog S.A., Netia S.A. oraz Ericsson.                              

  stanislaw.wozniak@dssoperator.pl

Marcin Jurgiewicz

Ekspert budowy, zarządzania i utrzymania sieci operatorskiej w każdym aspekcie jej eksploatacji i zastosowania. Z równą swobodą odnajduje się w środowisku administracji i konfiguracji systemów teleinformatycznych, co fizycznej instalacji sprzętu i światłowodów. Niestrudzony w odnajdywaniu najprostszych rozwiązań skomplikowanych problemów.

 marcin.jurgiewicz@dssoperator.pl

Andrzej Tomczyk

Od ponad 20 lat związany z branżą telekomunikacyjną. Posiada duże doświadczeniem w zakresie utrzymania sieci i zarządzania projektami zdobyte u wiodących polskich operatorów. Z pasją i cierpliwie walczy o doprowadzenie każdego projektu do szczęśliwego finału.

  andrzej.tomczyk@dssoperator.pl

Współpraca

 

Dolny Slask - logo

 

logo_DSS