Transmisja danych – Lambda

Jest to usługa umożliwiającą połączenia dwóch lokalizacji za pomocą wysoko przepustowej infrastruktury – bazuje ona na dedykowanym optycznym kanale cyfrowym.

Zestawienie Lambdy gwarantuje wyłączność całego pasma dla Klienta i najwyższy poziom przezroczystości dla przenoszonych danych.

Lambda świadczona jest tylko w sieci szkieletowej DSS, który zapewnia opcjonalnie usługę protekcji polegającą na zestawieniu dodatkowego kanału optycznego.

Usługa występuje w dwóch wariantach:

  • realizowana w ramach systemu i na urządzeniach operatora DSS. W takim przypadku DSS Operator posiada pełne możliwości techniczne do wykonywania diagnostyki realizowanej Usługi,
  • realizowana poza systemem operatora DSS na urządzeniach Klienta, zwana dalej „Alien Lambda”. W takim przypadku operator DSS nie posiada możliwości technicznych do wykonywania diagnostyki realizowanej Usługi.

 

Transmisja danych Lambda to rozwiązanie sprawdzające się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest niezawodne dedykowane łącze o niskich opóźnieniach. Doskonale sprawdza się w zastosowaniach wymagających wymiany danych w czasie rzeczywistym.